Jak urządzić komfortowy salon? Z pewnością pomysłów jest wiele. Nie zapominajmy, że salon to najczęściej serce domu, przestrzeń wspólna, w której domownicy się spotykają, relaksują, razem spędzają czas. Dlatego też warto pomyśleć o nim już na wczesnym etapie – projektowanie domu.

Salon daje dużo możliwości aranżacji, jednak wiele zależy od tego jaką przestrzenią dysponujemy. Może być urządzony w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, minimalistycznym. Najlepiej, jeśli będzie harmonizował z resztą domu, jednak przez staranny dobór mebli i dodatków odróżni się od niej odświętną atmosferą.

W salonie często pojawia się kominek, niektórzy decydują się również na położenie efektownej tapety, np. na jednej ścianie. Z pewnością salon powinien być wygodny – o tym zadecydują dobrej jakości meble wypoczynkowe. Smutny wypoczynek można urozmaicić poduszkami, meble – lampkami, itp. Zwróćmy także uwagę na kącik telewizyjny. Lepiej aby wielki telewizor nie przytłaczał swoją czernią salonu tradycyjnego. Starajmy się zatem ujednolicić i możliwie uatrakcyjnić przestrzeń. Dobierając dodatki i dekoracje, nie przesadzajmy z ich ilością.

Nowocześnie urządzone salony zachwycają łączeniem wielu elementów. Minimalistyczna szarość ścian jest przełamywana ozdobną tapetą, prosta komoda wyrafinowaną lampką. Jeśli planujemy na nowo urządzić salon, zastanówmy się zatem nad tym, co możemy zmienić niewielkim kosztem. Może się okazać, że wystarczy przemalowanie ściany, zawieszenie lustra, i salon nabierze charakteru. Jeśli dopiero powstają ściany salonu, a my nie mamy pomysłu – zwróćmy się do projektanta wnętrz, który za niezbyt wygórowaną sumę zaplanuje salon zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Poniżej znajduje się kilka pomysłów na urządzenie nowoczesnego salonu:

Zdjęcie: Stellan Herner / www.emmas.blogg.se

www.theselby.com

Zdjęcie: www.theselby.com

www.home-designing.com

Via: 1 / 2 / 3