Czas pędzi jak szalony, a my mamy coraz mniej czasu. Liczy się szybkość i oszczędność. Ta ostatnia była ważna także dla projektantów zegarów zaprezentowanych poniżej. Wszyscy postawili bowiem na minimalistyczną formę, kierując się zasadą „im mniej, tym lepiej”. Efekty są naprawdę interesujące.

zegar z kukułką

www.mocoloco.com

Pierwsza propozycja to zegar zaprojektowany przez włoskiego designera Giovanni’ego Levanti’ego dla firmy Diamantini & Domeniconi. W prawym górnym rogu znajduje się mała żółta kukułka, która wysuwa się o równej godzinie – wszystko jak w tradycyjnym zegarze.

japoński zegar minimalizm

www.teradadesign.com

Zegar o wygiętej tarczy i wyciętych w niej cyfrach to z kolei projekt przygotowany przez Japończyka Naoki’ego Teradę. Monochromatyczna forma sprawia, że może on pasować zarówno do minimalistycznego, jak i rustykalnego wnętrza.

japoński zegar minimalizm

www.mocoloco.com

Jeszcze bardziej „surowy” wygląd ma zegar wymyślony i wykonany przez kolejnego designera z Japonii, Makoto Komatsu. Artysta zajmuje się głównie ceramiką, a jego znakami rozpoznawczymi są charakterystyczny „pognieciony” materiał i organiczne, ażurowe formy.