Tapeta znana jest w Europie od XVI stulecia, chociaż jej powszechne stosowanie przypada na wiek XIX i XX. W dzisiejszych czasach również chętnie sięgamy po ten jakże praktyczny materiał do dekoracji ścian. Jeśli nie lubimy częstych zmian, wybrane tapety mogą nam posłużyć przez lata, ponieważ są one niezwykle trwałe i bardzo łatwe w czyszczeniu.

Miłośnicy zmian również będą usatysfakcjonowani takim wyborem ściennego materiału, ponieważ wymiana tapety na inną nie jest zajęciem zbytnio czasochłonnym. Swego czasu rekordy popularności biły tapety z nadrukowaną fotografią, czyli fototapety. Niektórym taki rodzaj tapet może się kojarzyć z czymś tandetnym, ale wcale tak być nie musi.

Odpowiednio dobrana fototapeta może być bowiem prawdziwą ozdobą salonu, kuchni czy łazienki, wprowadzając ponadto dodatkową perspektywę. Dzięki zastosowaniu fototapety możemy uzyskać naprawdę interesujące wnętrze: „naturalne”, „miejskie”, a czasem zupełnie fantastyczne (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Popatrzmy na wybrane propozycje:

fototapeta

zdjęcie za decoeuracao.com

fototapeta

zdjęcie za dornob.com

fototapeta

zdjęcie za flickr.com