Wpisy oznaczone tagiem: ‘projektowanie domów’Stopniowo

Nowoczesne czy bardziej tradycyjne? Wykonane z kamienia czy drewniane? Obecnie wybór schodów na rynku jest ogromny. O tym jaki będą one miały charakter trzeba pomyśleć już na etapie projektowania domu lub mieszkania. Wtedy możesz dobrać taki produkt, który będzie dopasowany charakterem do twojego wnętrza.

 

www.emmas.blogg.se

www.emmas.blogg.se

 

 

www.emmas.blogg.se

 

 

www.freshome.com

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , ,
Kategoria: Dom, Mieszkanie, Projektowanie, Wykończenia | Komentowanie nie jest możliwe

Biel

Biały to kolor trochę zapomniany. Jednak po czasie fascynacji różnymi barwami, wraca do łask. Estetyczny, urokliwy, nienarzucający się może stanowić tło idealne, lub też główny akcent. Dzięki swoim właściwościom (albo ich braku) doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia. Dobrze komponuje się z szarym, czarnym, srebrem, szkłem…Poniżej kilka inspiracji :

zdjęcie za flickr.com

zdjęcie za flickr.com – www.cocokelley.com, Domino Magazine

zdjęcie za flickr.com – www.cocokelley.com, Domino Magazine

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Tagi: ,
Kategoria: Mieszkanie, Projektowanie | Komentowanie nie jest możliwe

Kuchnia na miarę potrzeb

Kuchnia to często, obok salonu, serce domu. Jak ją urządzić, by była ozdobą naszego wymarzonego domu? Z pewnością z rozmysłem i bez pośpiechu. O tym, jak ważny jest odpowiedni wystrój kuchni, doskonale wiedzą deweloperzy, którzy to właśnie na to pomieszczenie zwracają największą uwagę przy wstępnej wycenie domu. Styl kuchni powinien pasować do pozostałych elementów budujących atmosferę naszego lokum. Poniżej kilka inspiracji.

zdjęcie za flickr.com thekitchendesigner

 

zdjęcie za flickr.com

zdjęcie za flickr.com the kitchendesigner

zdjęcie za flickr.com thekitchendesigner

zdjęcie za flickr.com

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)

Tagi: , , ,
Kategoria: Aranżacja, Dom, Mieszkanie, Projektowanie | Komentowanie nie jest możliwe

Łazienka marzeń

Urządzanie komfortowej łazienki to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jeśli do dyspozycji nie mamy zbyt dużej przestrzeni, jak to często bywa w ekonomicznych domach bądź mieszkaniach. Ważne jest również, oprócz maksymalnego wykorzystania przestrzeni, dobranie odpowiednich materiałów. Jeśli dodatkowo walory estetyczne mają dla nas duże znaczenie, to powinniśmy dobrze przemyśleć aranżację łazienki. Poniżej kilka inspiracji …

 

zdjęcie za flickr.com Apt Therapy

zdjęcie za flickr.com

zdjęcie za flickr.com

 

zdjęcie za flickr.com

zdjęcia z galerii bathrooms

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)

Tagi: , , ,
Kategoria: Aranżacja, Dom, Mieszkanie | Komentowanie nie jest możliwe

Do góry nogami

Dzięki nowym technologiom budowlanym designerzy nie muszą już trzymać swojej wyobraźni na wodzy. Ograniczeniem nie muszą być dla nich nawet prawa fizyki – tak właśnie jest w przypadku mediolańskiego butiku Victor & Rolf, zaprojektowany przez biuro SZI z Amsterdamu we współpracy z Holendrem Buro Tettero. Pierwotna idea stworzenia butiku „do góry nogami” należała jednak do duetu Victor & Rolf.

www.coolboom.net

www.coolboom.net

www.coolboom.net

www.i19.photobucket.com

www.i19.photobucket.com

Via: 1

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Tagi: , ,
Kategoria: Aranżacja, Dekoracje, Projektowanie | Komentowanie nie jest możliwe

Salon marzeń

Jak urządzić komfortowy salon? Z pewnością pomysłów jest wiele. Nie zapominajmy, że salon to najczęściej serce domu, przestrzeń wspólna, w której domownicy się spotykają, relaksują, razem spędzają czas. Dlatego też warto pomyśleć o nim już na wczesnym etapie – projektowanie domu.

Salon daje dużo możliwości aranżacji, jednak wiele zależy od tego jaką przestrzenią dysponujemy. Może być urządzony w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, minimalistycznym. Najlepiej, jeśli będzie harmonizował z resztą domu, jednak przez staranny dobór mebli i dodatków odróżni się od niej odświętną atmosferą.

W salonie często pojawia się kominek, niektórzy decydują się również na położenie efektownej tapety, np. na jednej ścianie. Z pewnością salon powinien być wygodny – o tym zadecydują dobrej jakości meble wypoczynkowe. Smutny wypoczynek można urozmaicić poduszkami, meble – lampkami, itp. Zwróćmy także uwagę na kącik telewizyjny. Lepiej aby wielki telewizor nie przytłaczał swoją czernią salonu tradycyjnego. Starajmy się zatem ujednolicić i możliwie uatrakcyjnić przestrzeń. Dobierając dodatki i dekoracje, nie przesadzajmy z ich ilością.

Nowocześnie urządzone salony zachwycają łączeniem wielu elementów. Minimalistyczna szarość ścian jest przełamywana ozdobną tapetą, prosta komoda wyrafinowaną lampką. Jeśli planujemy na nowo urządzić salon, zastanówmy się zatem nad tym, co możemy zmienić niewielkim kosztem. Może się okazać, że wystarczy przemalowanie ściany, zawieszenie lustra, i salon nabierze charakteru. Jeśli dopiero powstają ściany salonu, a my nie mamy pomysłu – zwróćmy się do projektanta wnętrz, który za niezbyt wygórowaną sumę zaplanuje salon zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Poniżej znajduje się kilka pomysłów na urządzenie nowoczesnego salonu:

Zdjęcie: Stellan Herner / www.emmas.blogg.se

www.theselby.com

Zdjęcie: www.theselby.com

www.home-designing.com

Via: 1 / 2 / 3

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (1 vote cast)

Tagi: , ,
Kategoria: Aranżacja, Projektowanie, Wykończenia | Komentowanie nie jest możliwe