Brak czasu

Czas pędzi jak szalony, a my mamy coraz mniej czasu. Liczy się szybkość i oszczędność. Ta ostatnia była ważna także dla projektantów zegarów zaprezentowanych poniżej. Wszyscy postawili bowiem na minimalistyczną formę, kierując się zasadą „im mniej, tym lepiej”. Efekty są naprawdę interesujące.

zegar z kukułką

www.mocoloco.com

Pierwsza propozycja to zegar zaprojektowany przez włoskiego designera Giovanni’ego Levanti’ego dla firmy Diamantini & Domeniconi. W prawym górnym rogu znajduje się mała żółta kukułka, która wysuwa się o równej godzinie – wszystko jak w tradycyjnym zegarze.

japoński zegar minimalizm

www.teradadesign.com

Zegar o wygiętej tarczy i wyciętych w niej cyfrach to z kolei projekt przygotowany przez Japończyka Naoki’ego Teradę. Monochromatyczna forma sprawia, że może on pasować zarówno do minimalistycznego, jak i rustykalnego wnętrza.

japoński zegar minimalizm

www.mocoloco.com

Jeszcze bardziej „surowy” wygląd ma zegar wymyślony i wykonany przez kolejnego designera z Japonii, Makoto Komatsu. Artysta zajmuje się głównie ceramiką, a jego znakami rozpoznawczymi są charakterystyczny „pognieciony” materiał i organiczne, ażurowe formy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Brak czasu, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Zobacz także:

 • Joie de vivre
  Niewiele jest osób, które urządziłyby swoje mieszkanie z taką odwagą. Poniższe zdjęcia to relacja z mieszkania Hunta Slonema, nowojorskiego malarza i wielbiciela papug.
 • Japońska asceza
  Minimalistyczny styl, inspirowany japońską estetyką, był popularny na początku lat 90. Neutralne kolory, „surowe” aranżacje, zastosowanie poziomych linii i naturalnych materiałów – to jego wyróżnik...
 • „New York, I love you…”
  "...but you're bringing me down" - jak śpiewał James Murphy z LCD Soundsystem. Przygnębiającego wrażenia nie robią jednak nowojorskie wnętrza. Są eklektyczne i pełne energii. Minimalistyczna aranża...
 • Rezydencja nowoczesna
  Jak w tytule - nowoczesność bez kompromisów. Biel i czerń, trochę drewna, dużo szkła. Dla tych, którzy nie lubią rzeczy zbędnych. Architekci: Natkevicius and Partners. Miejsce: Litwa.
 • Minimalizm współczesnego domu!
  Studio Guilherme Torres, zaprojektowało nowoczesny dom znajdujący się w Brazylii, w miejscowości Londrina.


Tagi: , ,