Ściana ożywiona

Tapeta znana jest w Europie od XVI stulecia, chociaż jej powszechne stosowanie przypada na wiek XIX i XX. W dzisiejszych czasach również chętnie sięgamy po ten jakże praktyczny materiał do dekoracji ścian. Jeśli nie lubimy częstych zmian, wybrane tapety mogą nam posłużyć przez lata, ponieważ są one niezwykle trwałe i bardzo łatwe w czyszczeniu.

Miłośnicy zmian również będą usatysfakcjonowani takim wyborem ściennego materiału, ponieważ wymiana tapety na inną nie jest zajęciem zbytnio czasochłonnym. Swego czasu rekordy popularności biły tapety z nadrukowaną fotografią, czyli fototapety. Niektórym taki rodzaj tapet może się kojarzyć z czymś tandetnym, ale wcale tak być nie musi.

Odpowiednio dobrana fototapeta może być bowiem prawdziwą ozdobą salonu, kuchni czy łazienki, wprowadzając ponadto dodatkową perspektywę. Dzięki zastosowaniu fototapety możemy uzyskać naprawdę interesujące wnętrze: „naturalne”, „miejskie”, a czasem zupełnie fantastyczne (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Popatrzmy na wybrane propozycje:

fototapeta

zdjęcie za decoeuracao.com

fototapeta

zdjęcie za dornob.com

fototapeta

zdjęcie za flickr.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
Ściana ożywiona, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

Zobacz także:

 • Miejsce dla pupila
  W dzisiejszej odsłonie Projektorii zaprezentujemy kilka ciekawych akcesoriów dla właścicieli domowych zwierzaków.
 • Oddzielnie
  W dzisiejszych czasach często nasze wymarzone mieszkanie zajmuje niewielki metraż.
 • Dekoracje, naturalnie
  Piękne mieszkanie powinno być zaaranżowane w interesujący sposób, nie powinno w nim również zabraknąć pewnych dekoracji.
 • Metal panel
  Takie panele zaproponowali nam designerzy związani z Napa Home. Można je stosować jako element wyposażenia wnętrza
 • Wyżej
  Ostatnimi czasy bardzo modne są barowe akcenty w domu.


Tagi: , , , ,